مبدا کراوات

تاریخ نشان می دهد که کراوات از روم سرچشمه گرفته است. این یک پارچه ای بود که احتمالاً هم به عنوان دستمال و هم به عنوان محافظ در برابر سرما استفاده می شد.

کروات‌ها سپس از آن تقلید کردند و در جنگ سی ساله با آن به فرانسه رفتند، جایی که برای پیوستن به فرانسه برای نبرد با اسپانیا رفته بودند و تکه‌های پارچه دور گردن آنها را به راحتی قابل شناسایی می‌کرد: از کراوات ابریشمی برای افسران استفاده می‌شد در حالی که کراوات سربازان از مواد ساده تر بوده است.

 

پس از رسیدن به فرانسه، پادشاه لوئی سیزدهم این لباس ها را دوست داشت و حتی نام آنها را “La Cravate” از نام کروات ها “Le croate” گذاشت. آنها سپس مورد تحسین اشراف فرانسوی و بورگرهای ثروتمند قرار گرفتند و از این طریق به اروپا گسترش یافتند.

 

در سال 1700، یک روسری مستطیل شکل در دو رنگ مشکی و سفید، به کراوات تبدیل شد.

 

در سال 1800، مردم  کشورهای اروپایی شروع به استفاده از کراوات کردند، و گره چهار در دست در همه جا مورد استقبال قرار گرفت، به ویژه در ارتش و کالج های بریتانیا و توسط پادشاه ادوارد هفتم محبوبیت یافت.

به گزارش workopolice.com، در فرانسه، حتی افراد طبقه متوسط ​​شروع به پوشیدن آنها به عنوان نشانه ثروت و موفقیت کردند.

در سال 1827، یک کتاب فرانسوی به نام “هنر د سه متر لا کراوات” منتشر شد که شامل 32 گره کراوات بود. از آن زمان، الگوهای بیشتر و بیشتر شروع به ظهور کردند. در دهه 1950، کراوات های باریک معمولاً بیش از دو اینچ بیشتر نمی شد و آنها بیشتر دوخته می شدند.

امروزه در بسیاری از ادارات، کراوات ها تازگی دارند و در انواع رویدادها، به ویژه در رویدادهای سیاسی و دیپلماتیک، پوشیده و استفاده می شوند.

منبع: مجله نیوتایم

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up