7 نکته برای پوشیدن صحیح کراوات

در دنیای کت و شلوار مردانه، شکل ها، رنگ ها، الگوها و انواع گره های کراوات زیادی وجود دارد. دانستن اینکه چگونه کراوات مناسب را انتخاب کنید و نوع گره را با یقه پیراهن خود هماهنگ کنید یک هنر است. با تسلط بر هنر بستن کراوات، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

کدام کراوات با چه چیزی می آید؟

پوشیدن کراوات مناسب برای کت و شلوار و مناسبت بسیار مهم است. در اینجا چند دستورالعمل اساسی وجود دارد که باید دنبال کنید:

1. رویدادهای رسمی

کراوات مشکی تقریباً همیشه کلاسیک است، به خصوص اگر تاکسیدو می پوشید. با این حال، برای امور نیمه رسمی، یک کت و شلوار سه تکه با یک کراوات کاملا گره خورده با طول و رنگ مناسب قابل قبول است.

2. کراوات های باریک

یک کت و شلوار با دوخت حرفه ای با برش باریک و نزدیک به بدن، با یک کراوات باریک به خوبی برجسته می شود. ظاهر را با یک نوار کراوات به پایان برسانید تا صیقلی و تیز به نظر برسد.

3. کراوات های رنگی و طرح دار

هنگام تعیین رنگ و طرح کراوات ابتدا باید پیراهن خود را در نظر بگیرید – و سپس کت و شلوار خود را. یک پیراهن ساده و سفید و یک کت و شلوار سرمه ای یا زغالی تیره همیشه کراوات رنگ روشن را برجسته می کند.

زمانی که الگوهای روی پیراهن و کراوات مکمل یکدیگر باشند و کراوات طرح دار با پاستل سفید یا رنگ روشن، مانند آبی یا صورتی، به خوبی کار کند، لایه بندی الگو می تواند کارساز باشد.

4. گره بزنید

نوع گره خود را با توجه به پیراهن خود انتخاب کنید. یک یقه پهن با یک گره بزرگ و مثلثی شکل بهتر به نظر می رسد. این نوع گره با کراوات ابریشمی ایتالیایی نیز بهتر به نظر می رسد.

یک پیراهن یقه راست با گره باریکتر و اکستنشن بلندتر بهتر به نظر می رسد. یک جنتلمن قد بلند و لاغر با یک گره کوچک و بلند ظاهر بهتری دارد. مردانی که تنومندتر هستند و گردن کلفت‌تری دارند باید گره پهن‌تر و پهنای کراوات متناسب‌تری را انتخاب کنند.

5. کراواتی که خیلی کوتاه است

کراوات باید نزدیک وسط سگک کمربند ختم شود. اگر مرد بلندتری هستید، کراوات بلندتری بخرید تا متناسب با قد شما باشد تا متناسب به نظر برسید.

6. کراوات چروک یا لکه دار

این باید به خودی خود قابل توضیح باشد، اما پوشیدن کراوات چروک یا لک شده شما را نامرتب نشان می دهد، مهم نیست که بقیه لباس چقدر خوب به نظر می رسد.

کراوات های خود را با دست بشویید و با آویزان کردن آنها روی صندلی یا بند رخت خشک کنید. اگر کراوات چروک است، می‌توانید با اتوی خنک یا بخارپز به آرامی اتو کنید. همچنین، کراوات خود را به درستی روی یک قفسه کراوات قرار دهید تا از چروک شدن غیر ضروری جلوگیری کنید.

7. عرض اشتباه در کراوات

اینجاست که انتخاب کراوات مناسب کلیدی است. کراوات های باریک مد روز هستند. با این حال، آنها برای همه یا هر نوع بدنی کار نمی کنند. این کراوات‌ها برای مردانی با قد کمتر از شش فوت با هیکلی باریک تا متوسط ​​بهتر به نظر می‌رسند.

با بستن نادرست کراوات یا پوشیدن نادرست آن، مرتکب یک مد تقلبی نشوید. با پیروی از این نکات برای هماهنگی کراوات با کت و شلوار و تیپ بدنی و همچنین مراسمی که در آن شرکت می کنید، بهترین پای خود را به کار بگیرید.

 

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up